4 typy meditace

30.11.99

OK, takže meditace přináší několik výhod v tabulce, že hodně už víte. Lékaři, kteří byli kdysi skeptický ohledně zdravotních výhod meditace, nyní upřímně doporučuji svým pacientům. Avšak to, co možná nevíte je, že tam jsou vlastně různé druhy meditace, každý z nich jedinečný svým vlastním způsobem, a každý z nich možná nejlépe u některých osob se specifickými potřebami.

Přesto, jakýkoliv druh meditace je lepší než žádná meditace vůbec, je to jen, že některé formy meditace může apelovat na vás více než ostatní. A v případě, že jste skončili nelíbí jeden druh, je to opravdu o nic nejde. Stačí přepnout na jiný, dokud nenajdete správné uložení.

Zde je pohled na některé populární typy meditace.

Meditace (Vipassana)

Sledování jeho původy k buddhistické tradice, všímavost je snad nejpopulárnější druh meditace známé praktiky na západě. Tato forma meditace se zaměřuje na to, že self-aware, to znamená, že uvolní svou mysl, a která by mu umožnila bloudit, přijetí bez ohledu na myšlenky se můžete setkat, ale nikdy reagovat, jen pozorovat. Je to odloučení od sebe myslel, běh přes své mysli, spíše než se snažit získat nad ním kontrolu.

Kromě toho, všímavost se také dotýká vědomí dechu, ale bez snaze kontrolovat jeho vzor. Opět platí, že to dělá Vipassana více pozorovací místo aktivní formu jógy.

Zen (Zazen)

Zazen je deka termín, který se odkazuje na sedících formy meditace v buddhismu, ale v kontextu moderního Zen, to v podstatě odkazuje na meditaci dělat, když "jen sedět." Tento minimalistický styl meditace obvykle vyžaduje dlouhé období klidné posezení, s těžko pokyn vzhledem k tomu, jen to, že sedíte na záda rovně.

Stejně jako meditace, zazen nevyžaduje žádnou změnu dech, není ani potřeba věnovat žádnou pozornost. Ale protože praktikující nejsou uvedeny nějaký druh pokynů, může být obtížné získat Zazen doprava. Přesto, pokud jste ochotni zapojit se do procesu sebepoznávání, Zazen může být pro vás.

Qi Gong

Qi Gong je starobylá styl meditace s taoistické původu, s důrazem na využití dech pohybovat energie v těle a jeho energetických center. Zvláštní pozornost je věnována dechu a pohybu chi nebo qi energie ve vzoru známého jako "mikroskopické oběžné dráze."

Qi Gong také klade důraz na tělesných 3 hlavních center, jak učil v taoistické meditaci. Je tu jedna do břicha, pod pupkem; další střed hrudníku; a třetí, ve středu čela.

Transcendentální meditace

TM je odnož hinduistické meditativní tradici Vedanta, tentokrát přichází jako zjednodušené formě, kde sedíte v Lotus nebo půl Lotus představovat, záda rovně. Ty jsou pak nutné opakovat posvátné slovo, mantru, jak dýcháte dovnitř a ven.

Důraz TM je povznést se nad vše, co je světské, dokonce i vaše tělo, pomocí dech změnit svůj stav mysli a ducha. Ve skutečnosti je cílem TM, alespoň v pokročilé úrovni, je opustit tělo za sebou.

Reklama - odkazy

Firma STAKO, prověřený výrobce vestavěné skříně Vám dodá skříň přesně podle Vašich představ.


Osvědčený výrobce vestavěné skříně, společnost KOMANDOR. Ručí za vysokou kvalitu a nadstandartní služby.


 Investiční zlato vám pomůže zhodnotit váš majetek.


Zajišťujeme outsourcing výkonu činnosti data protection officer podle GDPR.


Gold kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Pro názornost jaká je cena vestavěné skříně jsme připravili přehledné kalkulace.


Silbermünzen kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Od stěhování těžkých břemen jsme tady my. V rámci celé České republiky provádíme stěhování až do hmotnosti 50 tun.


Moderní kuchyně Praha s doživotní zárukou na kování. Realizace do 1 měsíce od zaměření.